Spread the love

2020’NİN OTOMOBİLİ

60 Avrupalı otomotiv gazetecisinden oluşan jürinin seçtiği model Peugeot 208 oldu. Car Of The Year ödülünü alan 6. Peugeot 208.

Lansmanı yapıldığından beri en çok dikkat çeken modellerden diyebiliriz Peugeot 208 için. Türkiye’ye sene sonunda sunulması planlanıyor. Otomotiv sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan “Car Of The Year”ı alan 6. Peugeot modeli. B segmentinde yer alan modelin benzinli, dizel ve elektrikli olmak üzere üç farklı motor seçeneği bulunuyor. Ekim ayında Avrupa’da pazara sunulduktan sonra yaklaşık 110.000 kullanıcı tarafından sipariş edilen 208’in, satışlarının yüzde 15’ini elektrikli versiyonu oluşturuyor. Şubat 2020 itibari ile ülkesi Fransa’da satış adetleri bakımından binek otomobil pazarında liderliği elde etti. Bu ödülü 6 defa kazanan marka, en fazla bu ödüle layık görülen üç markadan biri olma özelliğine sahip. 23 Avrupa ülkesinden 60 otomotiv gazetecisinin jüriliğini üstlendiği organizasyon 1964 yılından beri yapılıyor. Kazanan model her yıl Cenevre Otomobil Fuarında açıklanıyor fakat bu sene Dünyayı kasıp kavuran “Corona” virüsü yüzünden Cenevre Fuarı kapsamında açıklanmadı.

Ödülden sonra Peugeot Marka CEO’su Jean-Philippe IMPARATO açıklamasında; “Yeni Peugeot 208’in 2020 Yılın Otomobili ödülünü kazanmasından dolayı çok mutluyuz. Bu ödül, marka ve Groupe PSA ekiplerinin çalışmalarının mükemmelliğini ve başarısını gözler önüne seriyor. Bir Peugeot “2 Serisi” ilk kez bu ödülü kazandı! Yeni ödül alan yeni Peugeot 208 ile birlikte 3008 ve 308 de dahil olmak üzere şu an üç Peugeot modeli ‘Yılın Otomobili’ olarak yollarda bulunuyor. COTY 2020, Markanın “seçme özgürlüğü” stratejisini onaylamış oldu. Bundan böyle müşterilerimiz elektrikli yeni Peugeot e-208 “Yılın Otomobili” ile içten yanmalı motorlara sahip yeni Peugeot 208 “Yılın Otomobili” arasında seçim yapabiliyor”dedi.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.