Spread the love

Her yıl düzenlenen Avrupa’da yılın otomobili (Car of the Year) ödülleri için finalistler belirlendi.

2017 yılı içinde piyasaya sürülen veya yıl sonuna kadar piyasaya sürülecek toplam 37 yeni model, yılın otomobili için aday gösterilmişti.

Eleme sürecinden sonra finalist olarak açıklanan 7 modelden birisi Avrupa’da yılın otomobili seçilecek. Bu büyük ödül için Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroen, Kia, Seat ve Volvo yarışacak.

2018 yılı için Avrupa’da yılın otomobili, dünyanın 23 farklı ülkesinden seçilmiş olan 60 kişilik jüri tarafından belirlenecek ve 5 Mart 2018’de düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen açıklanacak.

 1. ALFA ROMEO STELVIO

  Stelvio, İtalyan markanın ilk SUV’u olma özelliğini taşıyor. Modelin en güçlü versiyonunda, Giulia QV’den de bildiğimiz 2,9 lt’lik çift turbo beslemeli benzinli V6 motor bulunuyor. Bu motor 505 HP güç ve 600 Nm maksimum tork üretiyor.

 2. AUDI A8

  Alman markanın amiral gemisi, dördüncü nesliyle yılın otomobili finalisti seçildi. Büyük ödül için yeni nesil A8’in elinin en kuvvetli olduğu alan ise, 3.seviye otonom sürüş sunan ilk yol aracı olması.

 3. BMW 5 SERİSİ

  Yeni nesil 5 Serisi, selefine göre daha hafif olmasına karşın daha büyük bir iz genişliği sunuyor. Bu sayede hem daha fazla tasarruf, hem daha iyi yol tutuş elde edilmiş. Bunlara ilaveten yeni güç üniteleri ve otonom sürüş teknolojisi de sunan yeni nesil 5 Serisi, bakalım yılın otomobili seçilebilecek mi?

 4. CITROEN C3 AIRCROSS

  Fransız marka, yepyeni modeliyle küçük sınıf SUV ligine iddialı bir giriş yapmak isterken, aynı zamanda yılın otomobili olmak istiyor. C3 Aircross, dinamik tasarımı ve çok sayıda kişiselleştirme kombinasyonu ile öne çıkıyor.

 5. KIA STINGER

  Keskin hatları ve aktarmasının arkadan itiş olması ile dikkat çeken Stinger, BMW 4 Serisi Gran Coupe ve Audi A5 Sportback modellerine rakip olarak doğdu. Stinger, rakiplerine göre daha uygun satış fiyatına sahip olması ile avantaj elde ediyor.

 6. SEAT IBIZA

  Beşinci nesliyle ağabeyi Leon’a benzeyen Ibiza, “MQB A0” adı verilen yeni bir platform üzerinde yükseliyor. Ibiza, en üst donanım seviyesinde sunduğu birçok teknolojik yenilik ve sürüş yardımcıları ile öne çıkıyor.

 7. VOLVO XC40

  İsveçli markanın en küçük SUV’u olan XC40, tasarım olarak XC60 ve XC90 ile benzerlikler gösteriyor. Ancak Geely ile ortak geliştirilen ve CMA ismi verilen yeni bir platforma sahip. Üretimine Belçika’daki fabrikada henüz başlanan XC40, ilk sahiplerine önümüzdeki yıl teslim edilmeye başlanacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.