Spread the love

Tasarım konusunda otoriterlerden oluşan 18 kişilik uluslararası jüri kararıyla “2019’un En İyi Konsept Otomobili” Fiat Concept Centoventi.

Dünyadaki otomobil tasarımcıları için en önemli web sitelerinden biri olarak değer gören Car Design News (CDN) tarafından düzenlenen organizasyonun galibi Fiat oldu. Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) elektrikli konsepti Fiat Concept Centoventi, “2019 yılının En İyi Konsept Otomobili” ödülüne layık görüldü. Yenilikçi modüler konsepti ve doğru renk-malzeme kullanımıyla bu hakkı elde etti. Daha önce “Red Dot Award 2019” ve “Trophées Argus 2020” gibi saygın ödüller de alan Centoventi, yeni ödülünü farklı otomobil üreticilerinin tasarım merkezi direktörlerinden oluşan 18 kişilik uluslararası jürinin ortak kararıyla aldı.

500 km menzili var

2019 yılındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda Dünya lansmanı yapılan Fiat Concept Centoventi, elektrikli ulaşım dünyasına farklı bir iş modeli sunuyor. Konsept sadece tek bir renk ile üretildi. Fakat “4U” programı kapsamında; 4 tavan, 4 tampon, 4 jant ve 4 dış kaplama rengi seçenekleriyle kişiselleştiriliyor. İç mekanda ise göstergelerden saklama alanlarına, koltuklardan çocuk emniyet sistemlerine kadar birçok iç aksesuar müşteri tarafından değiştirilebiliyor. Ayrıca kullanıcılar, aksesuarları “tak-çalıştır” prensibiyle monte edip kullanabiliyor. Yenilikçi batarya modülü ise, konsept aracın menzilini de kişiselleştiriyor. Aracın menzili, kullanım gereksinimine bağlı olarak 100 kilometre ile 500 kilometre arasında ayarlanabiliyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.