Spread the love

Hibrit teknolojisinin Türkiye’deki lider markası olarak anılan Toyota, ürün gamındaki hibrit otomobil sayısını 7’ye yükseltti. E segmenti temsilcisi Camry’nin ve kompakt SUV’lerin ilklerinden olan RAV4’ün hibrit modelleri İstanbul Park’ta düzenlenen etkinlikle Türkiye’de satışa sunuldu.

Lansmana özel olarak Camry Hybrid 479 bin TL, RAV4 Hybrid ise 336 bin TL’den başlayan fiyatlara sahip. Lansmanda konuşma yapan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Hibrit artık gelecek stratejimizin temelini oluşturuyor. Toyota’nın 2020 vizyonu içinde her binek modelin bir hibrit versiyonu olması hedefini Türkiye olarak bir yıl öncesinden gerçekleştirdik. Artık her segmentteki binek otomobil modellerimizin birer hibrit versiyonu bulunuyor. Bunun yanında hibriti tercih edenlerin sayısı da günden güne artış gösteriyor. Şimdi de lüks segmentte Camry, SUV segmentinde de RAV4 ile hibrit ürün gamımızı genişletirken, hibrit versiyon seçeneği ile müşterilerimizin taleplerine cevap vereceğiz“ dedi.

Prestijli Camry Hybrid 4.3 litre yakıyor

1982’den beri üretilen ve 100’den fazla ülkede 19 milyonun üzerinde satılan E segmenti Camry, Hybrid modelinde 2.5 litrelik bir içten yanmalı hibrit motora sahip. 218 HP güç üreten makine otomobili 0’dan 100’e 8.3 saniyede ulaştırırken atmosfere sadece 98 g/km karbondioksit salıyor. Fabrika verilerine göre yakıt tüketimi de 100 km’de ortalama 4.3 litre.

Yeni altyapı TNGA’nın üzerine yükselen Camry, yeni Corolla ile tanıştığımız keskin bakışlı tasarım detaylarına sahip. Alçak kaput ve tavan çizgisi otomobile dinamik bir hava verirken 18″ jantlar ise standart donanım ile sunuluyor.

İç mekan ise otomobilin segmenti gereği prestiji yansıtıyor. Yüksek kaliteli yumuşak dokulu plastikler, ahşap ve deri materyallerin kullanıldığı kabin premium bir hava sağlıyor. Geniş yaşam alanı ve arka koltuktan dijital kumandalı dokunmatik konfor modülü gibi özellikleri sayesinde otomobil “makam otomobili” olarak kullanılmaya da aday.

En çok satan SUV artık hibrit!

2017 ve 2018’de “Dünyanın en çok satılan SUV’u” ünvanını alan RAV4, 5. jenerasyonuyla tamamen yenilendi. TNGA-K platformu üzerine inşa edilen yeni modelin ağırlık merkezi artık daha alçak, gövdesi daha rijit, yol tutuşu arttırılmış ve 580 litre ile sınıfının en büyük bagaj hacmini sunuyor.

RAV4 Hybrid’in kaputunun altında 2.5 litrelik hibrit motor görev yapıyor. 222 HP güç üreten motor RAV4’ü 8.1 saniyede 0’dan 100’e ulaştırıyor ve atmosfere 103 g/km karbondioksit salıyor. Fabrika verilerine göre tüketim ise 100 km’de ortalama 4.5 litre.

Yeni RAV4 Hybrid, Toyota’da ilk kez kullanılan bir özelliğe de sahip. Yeni kameralı dikiz aynası, daha iyi bir çevre görüş açısı sağlıyor. İstenildiğinde konvansiyonel otomatik kararan ayna olarak, direkt arkadaki yolu ve trafiği yansıtacak gibi kullanılabiliyor. Toyota Safety Sense’in ikinci jenerasyonu da RAV4 Hybrid’de standart olarak bulunuyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.