Spread the love

Cadillac, Detroit’te XT6’yı tanıtarak sedan odaklı ürün gamında önemli bir boşluğu doldurdu.

Kuzey Amerika Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri gerçekleştirilen yeni Cadillac XT6, ABD’li lüks markanın XT5 ve Escalade modelleri arasında konumlanıyor. Escala’ya benzer bir ön ızgara, ince farlar ve dik LED gündüz farları ön görünümdeki dikkat çeken elemanlar. Otomobilin yan tarafındaki tasarım daha hareketsiz devam ediyor gibi görünse de 20 inçlik jantlar ve güçlü omuz çizgileri kendini belli ediyor. Bagaj kapağına entegre spoyler, çift egzoz çıkışları ve dikkat çekici stop lambaları tasarımı tamamlıyor.

İçeride ise marka XT5’in izinden gidiyor. Müşteriler isteğe bağlı olarak ahşap ya da karbon fiber döşemelere sahip olabilecek. 8 inçlik dokunmatik bilgi ve eğlence ekranı da orta konsolda yerini alıyor. XT6’nın içindeki en önemli özellik ise elektrikli olarak kontrol edilebilen üçüncü sıra koltuklar. 75 santimetrelik diz mesafesi sunan son sıra koltukların ardında 356 litrelik bir bagaj bulunuyor. Tüm koltuklar yatırıldığında ise 2,228 litrelik bir hacim sunuluyor.

Premium deri döşemeler, ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar, iyonizerli iklimlendirme kontrolü ve Bose ses sistemi gibi donanımlar markanın diğer modellerinden de aşina olduğumuz lüks atmosferi destekliyor.

Beklendiği üzere otomobil 3.6 litrelik V6 motora sahip. 310 HP güç ve 373 Nm tork üreten motor, dokuz ileri otomatik şanzımanla giriş modellerinde ön tekerleklere, Sport modelinde ise dört tekerleğe birden aktarılıyor.

Çağın geresinimleri olan birçok ileri teknoloji güvenlik özelliği de XT6 ile birlikte sunuluyor. Acil fren destek sistemi, kaza uyarı sistemi, kör nokta uyarılı şerit değiştirme asistanı, gece görüş sistemi, adaptif hız sabitleme ve otomatik park asistanı bunlardan yalnızca birkaçı.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.