Spread the love

Üç konsept ve sayısız kamuflajlı casus görüntüden sonra BMW sonunda efsanevi coupe’si 8’in yenisini tanıtıyor. Otomobilin prömiyeri 15 Haziran günü 24 Saat LeMans Yarışı arefesinde gerçekleştirilecek.

Bavyeralı otomobil üreticisinin yeni lüks spor coupe’sini tanıtması için bu organizasyon biçilmiş kaftan olarak değerlendiriliyor. Çünkü BMW aynı zamanda LeMans’da uzun zamandan sonra ilk kez M8 GTE yarış otomobiliyle tekrar yer alacak.

Yeni 8 Serisi Coupe ilk etapta M850i xDrive formunda tanıtılacak. Tanıtılacak otomobilin kaputunun altında 4.4 litrelik V8’in kapsamlıca modifiye edilmiş bir versiyonu bulunacak. Üretilen 530 HP güç ve 750 Nm tork, sekiz ileri otomatik şanzımanla dört tekerleğe birden iletilecek. Akıllı çekiş sisteminin aktif bir arka diferansiyeli de bulunuyor.

Yeni 8’in şasisinde de bir çok yenilik bulunacak. Aktif arka tekerlek yönlendirme, aktif yatma kontrollü yeni jenerasyon adaptif süspansiyon ve 20 inçlik hafif jantlar bu yeniliklerden bazıları.

BMW AG Geliştirme Yönetim Kurulu Üyesi Klaus Fröhlich, “Yeni 8 Serisi’nin tanıtımı için 24 Saat LeMans Yarışı’ndan başka daha iyi bir yer düşünülemez. Bu yarış tutku, dinamikler ve uzun mesafe yeteneklerinin saf bir gösterisi. Bu nitelikler aynı zamanda yeni otomobilimizi çok özel bir şekilde tanımlayan nitelikler” diyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.