Spread the love

Bu sene Pebble Beach’teki tanıtımlardan en beklenmedik olanı Ferrari’den geldi. Normal Pista’nın sürüş deneyimini çıkarılabilir tavanla sunan Pista Spider karşınızda!

Ferrari’nin bu güne dek satışa sunduğu ellinci üstü açık otomobil olan Pista Spider, çıkarılabilir tavanın bedelini performans figürlerinde ve ağırlığında gösteriyor. 1377 kiloluk otomobil üstü kapalı Pista’dan 91 kilo daha ağır olsa da aslında hala hafif bir otomobil. 8 saniyelik 0’dan 200 km/s’ye ulaşma süresi de Coupe versiyondan 0.4 saniye daha yavaş; tabii tek başına değerlendirince Pista Spider’ın yavaş olduğunu söylemek büyük bir haksızlık olur. Durağan halden 100 km/s’ye erişmek için ise Spider 2.85 saniyeye ihtiyaç duyuyor ve bu değer Coupe ile birebir aynı. Otomobilin motoru da Coupe’den aynen aktarılmış: 3.9 litrelik çift tubo V8 makina 711 HP güç ve 770 Nm tork üretiyor ve otomobili 340 km/s’lik bir son sürate ulaştırabiliyor.

488 Pista Coupe’de olduğu gibi Spider modeli de GTB’den farklı gövde parçalarına sahip. Geniş ön hava girişi ve tam arkasındaki hava çıkışı, yeni yan etekler, karbon fiber arka difüzör ve yüksekte konumlandırılmış çift egzoz çıkışı bu detaylardan yalnızca bazıları. Otomobilin aldığı kiloların bir kısmından tasarruf etmek isteyen müşteriler için tek parçalı karbon fiber jantlar opsiyon listesinde sunuluyor. 20 inçlik daha “ucuz” jantlar ise standart donanımda. Tıpkı 458 Speciale Aperta’da olduğu gibi bu özel Spider modeli de Coupe versiyonundan çift renkli gövdesiyle ayrılıyor. Fotoğrafları yayınlanan ve Pebble Beach’te gösterilen otomobilin kombinasyonu beyaz üzerine mavi şeritli.

İtalyan üretici henüz otomobilin fiyatı hakkında bir açıklama yapmadı. Ayrıca 488 Pista Spider’ın halefleri Scuderia 16M ya da 458 Speciale Aperta gibi limitli üretim olup olmayacağı da henüz kesin değil.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.