Spread the love

Bu yıl 3.’sü 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Big Boyz Festival, Türkiye’nin ilk ve tek hobi – aktivite festivali olarak Kemer Country Club’da bizlerle beraber olacak. Festivalin müzik kısmı, Burak Yeter, Yüksek Sadakat, Grup Dayımlar ve DJ Levent Özbay’ın performanslarına emanet edilirken, gün içerisinde ise Türkiye’nin en popüler ve seçkin radyoları tarafından yapılacak müzik yayınları ile katılımcılar müziksiz kalmayacak.

Festivalin Kategori Sponsoru olan Mercedes-Benz X-Class, yine Big Boyz Festival’in sponsorları arasında yer alan Lotus, Harley Davidson, Mercedes-Benz Unimog ve Mercedes-Benz CLA Coupe katılımcılara bu araçlarla deneyim gerçekleştirme fırsatı sunuyor. Üstteki videomuzda bu deneyimden kesitler görebilir ve festivale olan heyecanınızı biraz daha arttırabilirsiniz. Biraz bahsetmek gerekirse, başrolde X-Class V6 ile offroad parkurunda dolaşmanın olduğu, sonra o parkurun çok daha sertini 1 milyon liralık Mercedes-Benz Unimog ile dolaştığınız bu deneyimler, 0’dan 100’e 3.9 saniye’de ulaşan 410 beygirlik süperşarjlı Lotus Evora 410 Sport ile taçlanıyor.

Festivalin bir diğer ilgi çekici konuğu ise daha Türkiye basın lansmanı bile yapılmamış olan Mercedes-Benz CLA, Kompakt sınıftaki ilk 4 kapılı coupé olan Mercedes-Benz CLA da festival kapsamında test sürüşü etkinliğinde katılımcılarla buluşacak. Benzinli ve dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği sunan model, güçlü tasarımı ve GT tarzındaki iz genişliğiyle benzersiz bir sürüş keyfi sunuyor. Kapsamlı simülasyon ve model çalışmaları sonucunda 0,23 Cd rüzgar sürtünme katsayısıyla dünyanın en aerodinamik seri üretim otomobillerinden biri olan Yeni CLA, bu sayede daha düşük yakıt tüketimi ve daha yüksek performans sunuyor.

 

9 Milyon TL’lik Ticaret Hacmi

Etkinlik öncesinde Big Boyz Festival hakkında bilgi veren Tolga Alişoğlu, bu yılki festivalde 15 bin kişiyi ağırlamayı hedeflediklerini aktardı. Alişoğlu şunları söyledi:

“Big Boyz Festival ‘Büyüklere Oyuncaklar’ mottosuyla yola çıkan, Türkiye’nin tek hobi ve aktivite festivali. Festival sadece erkekleri değil, hobi macera ve aktiviteye gönül vermiş veya hobi arayışı içinde olan kadın, erkek herkesi kapsıyor. Uçak, araba, motosiklet, spor, eğlence, müzik, hava, kara ve denizde kullanılan en heyecan verici araçlar ile ultra teknolojik deneyimleri, 15 bin metrekarelik alanda meraklılarıyla buluşturacağız.

Festival ziyaretçilere eğlence ve deneyim, firmalara ise satış ve fuarcılık hizmeti sunuyor. Big Boyz Festival geçtiğimiz yıl 2 günde 5 milyon TL’lik, festivalde toplanan data ile de 1 yılda toplam 9 Milyon TL’lik ticaret hacmi yarattı. Bu sene beklentimiz bu rakamları yüzde 100 artırmak. Dünya genelinde festival pazarının büyüklüğü 50 milyar dolar. Örneğin her sene Nevada’da yapılan Burning Man Festivali’nin ekonomiye katkısı 60 milyon dolar. Neden ülkemizden de dünya çapında bir festival çıkmasın? Amacımız önümüzdeki yıllarda Big Boyz Festival’i dünya arenalarına taşımak.”

Festivalle ilgili hedefleri haklı olarak oldukça yüksek olan Tolga Alişoğlu’nun Big Boyz’u her yıl aynı ivmeyle büyütmeyi başarması halinde bu hedeflerine ulaşmaması için hiçbir neden yok.

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.