Spread the love

Q8 ve e-tron ile birlikte SUV ailesini genişleten Audi, Q4 ile aileye yeni bir coupe-SUV daha ekleyecek. İlk olarak 2014 senesinde fotoğraflarda gördüğünüz TT Offroad konseptiyle sinyalleri verilen model, en yakın kardeşi Q3’ten daha farklı bir model olacak.

04

Markanın tasarım şefi Andreas Mindt, “Q4, Q3’ün coupe versiyonundan çok daha fazlası olacak,” diyor. Mindt otomobille ilgili fazla bilgi vermezken, 2019’da piyasada olacağını ve Avrupa’da 30 bin Euro’nun hemen üzerinde bir etikete sahip olacağını belirtiyor.

Q3’ten daha uzun bir gövdeye sahip olacak otomobilin arka yolculara geniş bir diz mesafesi sunacağından emin olabiliriz, ancak alçalan tavan çizgisi sebebiyle baş mesafesinin nasıl olacağı hakkında yorum yapmak zor.

İç mekanın geri kalanının ise üst düzey materyallere ve son teknoloji özelliklere sahip olacağı söyleniyor. 9.2 inçlik bilgi ve eğlence ekranı, Full HD dijital enstrüman paneli ve jest kontrolü gibi donanımlar, müşterilere sunulacak teknolojik oyuncaklardan yalnızca bazıları.

VW Grubu’nun modüler MQB platformu üzerinde yükselecek otomobilin kaputunun altında ise Audi’nin tanıdık dört silindirli benzinli ve dizel üniteleri görev yapacak. RS Q4 olarak isimlendirileceğini düşündüğümüz sportif versiyon ise, eğer yeşil ışık yakılırsa RS3’teki beş silindirliye ev sahipliği yapacak. Sıfır emisyonla 50 km yol alabilecek plug-in hibrit versiyonun da üzerinde çalışılıyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.