Spread the love

Audi, BMW ve Mercedes-Benz gibi, önümüzdeki sene Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’na katılmayacağını açıkladı.

Markanın Autoblog‘a yaptığı kısa açıklamada şunlar belirtildi: “Detroit Otomobil Fuarı’nda çok başarılı bir geçmişimiz var. Müşterilerimizin bugün keyifle kullandığı bir çok modelimizin prömiyerini orada yapmıştık. Ancak önümüzdeki seneki etkinliğe katılmama kararı aldık.”

Audi bu kararın sebebini açıklamaktan kaçınıyor, ancak dünya çapındaki tüm otomobil fuarlarını tek tek yeniden değerlendireceklerini söylüyor. Alman üretici fuarları “yeni ürün lansmanlarımızın tarihine; ayrıca fuarın medya ve müşteri perspektifinden değerine göre değerlendireceğiz” diyor.

Audi henüz gelecekte Amerika fuarına dönme ihtimallerini göz ardı etmiyor, ancak marka Kuzey Amerika Otomobil Fuarı’nı reddeden ilk marka değil. Fuarın yaşadığı en büyük zorluk ise her sene Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı. CES haricinde, çoğu otomobil fuarları tehdit eden bir gerçek de internet. Artık müşteriler otomotiv haberlerini anlık olarak görebiliyor, yeni modeller hakkında hemen bilgiye ulaşabiliyor ve internet üzerinden otomobilleri kolaylıkla karşılaştırabiliyorlar.

Audi’nin fuardan çekilmesi haberinden sonra Autoblog bir Volkswagen sözcüsüyle de konuşmuş. Audi’nin aksine grubun Volkswagen tarafı fuara önümüzdeki yıl katılacak. Bu durumda VW, önümüzdeki sene Detroit fuarındaki tek Alman temsilci olabilir.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.