Spread the love

Yakın zamanda yenilenen ve C segmentine yepyeni bir soluk getiren A-Sınıfı’nın “yarı” ateşli versiyonu tanıtıldı.

Mercedes-AMG ailesini genişleten ve aynı zamanda C segmenti hot-hatch savaşında markanın elini güçlendiren A35 4MATIC, Paris fuarı öncesi resmi olarak gösterildi.

Daha önce yayılan teaser görsellerde de görebildiğimiz üzere, A35’in dışında AMG paketli A-Sınıfı modellerinden çok büyük farklılıkları yok. Modele özel ön ızgara, ön tampondaki kanatçıklar ve tampon altı dil, ön tarafta modeli normal A’lardan ayıran detaylar. Geniş bir arka spoyler, yeni bir arka tampon ve farklı difüzör de arka taraftaki değişiklikleri oluştururken, 18 inçlik jantlar da A35’e özel.

Kabinde ise A-Sınıfı’ndan farklı olarak altı düz bir spor direksiyon simidi, mikrofiber süslemeler ve kırmızı kontrast dikişli döşemeler bulunuyor. Markanın yeni işletim sistemi MBUX’i de barındıran çift ekranlar için AMG’ye özel tema seçenekleri de sunulacak.

Giriş seviyesi de olsa bu bir AMG otomobili olduğundan tabii ki en önemli konu kaputun altı. A35 4MATIC’te 2.0 litrelik dört silindirli bir motor görev yapıyor. Turboşarjlı motorun ürettiği 301 HP güç ve 400 Nm tork, yedi oranlı çift kavramalı şanzıman vasıtası ile dört tekerleğe birden gönderiliyor. Bunun sonucunda otomobil 0’dan 100 km/s’ye 4.7 saniyede ulaşıyor ve son sürati ise 250 km/s’de elektronik olarak limitli.

Hızlanma değerlerinin işaret ettiği üzere bu otomobilin güçlü bir durma performansına da ihtiyacı var. Bu sebeple otomobilin yüksek performanslı bir fren sistemi var. Ön aksta 350 mm’lik diskler ve dört pistonlu kaliperler görev yaparken, arkada tek pistonlu kaliperler ve 330 mm’lik diskler seçilmiş.

Gerçek bir AMG otomobili olduğu için A35’in şasi ve süspansiyonlarında da geliştirmeler bulunuyor. Şaside fazladan gergiler kullanılarak otomobilin burulma direnci güçlendirilmiş. Hafif alüminyum bileşenlere sahip AMG Ride Control süspansiyon sistemi ise 18 inçlik tekerlekleri gövdeye bağlıyor. A45 modelinden aktarılan bir çok süspansiyon parçası yeni otomobilin yola güçlü bir şekilde basmasını garantilerken, üç farklı modlu adaptif bir süspansiyon sistemi de müşterilere opsiyon olarak sunulacak.

Spor direksiyon kutusu, AMG egzoz sistemi ve “kaygan zemin” modlu AMG Dynamic Select sürüş modları da A35’in sahip olduğu ekstra donanımlar arasında.

Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan Mercedes-AMG A35 4MATIC, Ekim sonunda satılmaya başlanacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.