Spread the love

Paris Otomobil Fuarı öncesi Hyundai yeni bir i30 varyantının üzerindeki örtüyü kaldırdı. İlk bakışta i30 N ile tıpatıp aynı görünen otomobilin en büyük farkı arkasında.

i30 Fastback N, ismindeki takının da gösterdiği üzere “fastback” karoser tipine sahip. Ön taraftaki N ızgarai N tampon ve kırmızı karakter çizgileri, normal i30 N ile birebir aynı. Esas farklılıksa, tabii ki, otomobilin arkasında. Yeniden tasarlanan arka tarafta çift çıkışlı egzoz, yeni bir difüzör, bagaj kapağına entegre bir spoyler ve modele özgü hatlar dikkat çekiyor.

İç mekan da tasarım olarak i30 N Hatchback ile aynı. Ancak kırmızı dikişler ve kırmızı detaylı havalandırma ızgaraları Fastback’e özgü detaylar. Multimedya sistemi için müşterilerin iki seçeneği var: 8 inçlik Display Audio sistemi Bluetooth bağlantısı ve geri görüş kamerası sunarken diğer bir 8 inçlik opsiyon ise navigasyon özelliği sunuyor. İki pakette de Apple Car Play ve Android Auto standart.

Güvenlik tarafında otomobilde Hyundai SmartSense standart olarak sunuluyor. SmartSense bünyesinde çeşitli aktif güvenlik ve sürüş asistanı sistemlerini barındırıyor. Çarpışma önleme asistanı, sürücü dikkati uyarısı, şerit takip asistanı ve uzun far asistanı bu sistemlerden bazıları.

Otomobilin kaputunun altı da hatchback kardeşiyle aynı. 2.0 litrelik trboşarjlı motor standart versiyonda 250 HP, opsiyonel Performance paketinde ise 275 HP güç üretiyor. İki versiyonda da 353 Nm tork sunan makine, overboost fonksiyonuyla pik torku anlık olarak 378 Nm’ye çıkarabiliyor. Standart modelin 0-100 km/s hızlanması 6.4 saniyeyken Performance paketi bu süreyi 6.1 saniyeye indiriyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.