Spread the love

Aston Martin Cenevre’de Vanquish Vision Concept’i tanıttı. Otomobil İngiliz üreticinin ortadan motorlu spor otomobilinin bir ön gösterimi.

Yeni Vanquish, Valkyrie ve hiperotomobil 003’ün altında konumlanarak Ferrari’nin yeni F8 Tributo modeline ve McLaren’in 720S’ine rakip olacak.

İngiliz üretici henüz otomobilin kilit detaylarını saklı tutuyor ancak otomobil markanın yeni V6 motorunu kullanacak. Hibrit turbo beslemeli olarak 003’te kullanılacak olan motorun McLaren ve Ferrari cephesindeki rakiplerin 710 HP’sinden yüksek bir güce sahip olacağı düşünülüyor.

Yeni Vanquish ayrıca Valkyrie’nin karbon fiber şasisi yerine yeni bir alüminyum şasi kullanıyor. Bu sayede marka otomobili daha ucuza mal edip daha rekabetçi bir fiyata satabilecek.

Aston Martin Vanquish Vision Concept, tasarım açısından Valkyrie’den ilham alıyor. Bu durum özellikle otomobilin ön bölümünde göze çarpıyor; ön farların oval şekli Valkyrie’yi hatırlatıyor. Aerodinamik ön tampon ve tampon altı dil de markanın hiperotomobilindekilere benzerken, arka tarafta yüksekte konumlanan çift egzoz çıkışı göze çarpıyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.