Spread the love

Avrupa’da 2019’da satışına başlanacak olan Audi’nin ilk tam elektrikli SUV’si e-tron’un multimedya sistemine Amazon’un sesli komut sistemi Alexa dahil edildi. e-tron sahipleri tıpkı evlerinde ve başka Alexa uyumlu cihazlarında olduğu gibi e-tron’larının içinde de servisin bir çok özelliğini kullanabilecek.

Bilgi ve eğlence sistemine dahil edilen teknolojinin kullanılabilmesi için otomobil sahiplerinin ekstra bir donanım ya da uygulamaya ihtiyacı olmayacak; tek yapmaları gereken Amazon hesaplarını otomobilleriyle senkronize etmek olacak.

Son dönemde moda olduğu üzere, araç içerisinde “Alexa” diye seslenince aktive olacak olan sistemin kullanılabilmesi için otomobillerde LTE mobil data modülü bulunacak. İnternet üzerinden Amazon’un hizmetlerine ulaşacak otomobil, bu sayede Alexa’nın kullanılabilmesini mümkün kılacak.

Amazon Music’teki sesli kitaplar ya da Amazon alışveriş hizmeti, araç içerisinden kullanılabilecek hizmetlerden bazıları. Kullanıcılar ayrıca Alexa vasıtasıyla araçlarından inmeden evlerinin ışıklandırma, kilit ya da ısıtma sistemini kontrol edebilecekler.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.