Spread the love

Yeni nesil Amarok’un çeşitli pazarlarda daha rekabetçi bir fiyata sahip olabilmesi için Ford ile Volkswagen arasında bir anlaşma yapılabilir.

Volkswagen Group Avustralya yöneticisi Michael Bartsch’a göre Ford ve VW arasında ticari araç sektöründe bir anlaşma imzalanarak iki markanın pick-up modellerinin maliyetleri düşürülebilir. Bartsch konuyla ilgili şunları dile getiriyor:

“Tüm seçenekleri değerlendiriyoruz. Ford ile hiç bir ilişkimiz olmadığını söylemem yanlış olur, ancak konumum itibariyle nasıl bir işbirliği yapılacağını açıklamam henüz mümkün değil.”

“Amarok Arjantin ve Almanya’da üretiliyor ve Avustralya gibi daha farklı pazarlarda başarılı olması daha olası olan bir modelin bu iki ülkede üretiliyor olması maliyetli bir iş.”

Mercedes ile Nissan’ın pick-up işbirliği günümüzde en göz önündeki birleşme. Bartsch eğer Ford ile bir anlaşma yapacaklarsa bu işi Alman-Japon ikiliden çok daha iyi bir şekilde icra edeceklerini söylüyor.

“Eğer bir birleşme olacaksa iki tarafın da ürünlerinin birbirinden yeterince farklı olabilmesi için çalışacağız. Mercedes’e saygı duyuyorum, ancak fikrimce belli bir geçmişi ve kültürü olan markaların yaptıkları ortaklıklarda çok daha dikkatli davranmaları gerekiyor.”

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.