Spread the love

Cenevre’de Alfa standında gösterimde olan Tonale Concept, markanın ilk hibrit kompakt SUV’u olacak. Stelvio gibi İtalya’da bir dağ geçidinin ismini alan Tonale, markanın deyimine göre “insani formlar ve ışığın organik hareketi ile” şekillendirilmiş. Biz buna basitçe “şık bir tasarım” diyebiliriz!

Otomobilin önü Alfa’nın imzası olan “Trilobo” aydınlatma grubuna ve “Scudetto” üçgen ızgaraya sahip. Arka cam ise bir zarf şeklinde tasarlanmış ve stop grubunun grafiği bir imzaya benziyor. Otomobilin tasarımı 21 inçlik jantlarla noktalanıyor.

İç mekanda ise sürücü odaklı bir tasarım hakim. Alüminyum, deri ve Alcantara gibi zengin materyallerle bezeli kokpitte arkadan aydınlatmalı paneller, DNA sürüş modu seçicisi, 12.3 inçlik dijital gösterge elemanları ve 10.25 inçlik multimedya ekranı dikkat çekiyor.

Alfa otomobille ilgili çok spesifik bilgiler vermiyor ancak firma kaputun altında hibrit bir ünitenin olacağını belirtiyor. Fuarda tanıtılan hibrit Renegade’in motoru kullanılabilir, ayrıca Tonale, Stelvio ve Giulia’nın arkadan itişli altyapısından ziyade önden çeker farklı bir platform kullanacaktır.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.