Spread the love

Geçtiğimiz günlerde FCA’nın açıkladığı iddialı plana göre Alfa Romeo değişen zamana ayak uyduracak.

Plana göre İtalyan üreticinin ikonik modellerinden GTV geri dönüyor. Uzun zamandır Giulia’nın coupe versiyonu bekleniyor ve böyle bir otomobilin söylentileri dolaşıyordu. GTV’nin Giulia’nın beklenen coupe kardeşi olması bekleniyor ve isminin sonuna Quadrifoglio takısını da ekleyip M4, C63 ve RS5 gibi otomobillerin peşinden gideceği düşünülüyor.

FCA’nın yayınladığı “yol haritası”nda GTV’nin 50/50 ağırlık dağılımına ve dört kişiyi rahatlıkla taşıyabileceği bir iç hacme dikkat çekiliyor. Daha da önemlisi otomobil, henüz detayları açıklanmayan bir motor ile 600 HP güce, E-Boost teknolojisine ve dört tekerlekten çekişe sahip olacak.

Yeni 8C’ye hazır mısınız?

GTV 2022 yılında ortaya çıkacak ve Alfa’nın bir başka ikonik otomobiliyle sahneyi paylaşacak: 8C ile. Hibrit bir güç ünitesine sahip olacak olan 8C’nin 700 beygirden fazla güce sahip olacağı söyleniyor. Çift turbolu benzinli ünite otomobilin ortasına yerşleşecek ve arka tekerleklere tahrik sağlayacakken, elektrikli bir ünite de ön tekerleklere güç iletecek. Otomobilin durağan halden 100 km/s hıza 3 saniyenin altında hızlanması bekleniyor.

İtalyanlar yeni 8C’nin karbonfiber monokok bir şasiye sahip olacağını söylüyor. Teaser olarak yayınlanan görsellerde otomobilin iddialı bir çizgisi olduğunu ve arka çamurluklarda Quadrifoglio logolarına sahip olduğunu görüyoruz.

İki yeni SUV de yolda

Stelvio’nun başarısı üzerine marka iki farklı SUV daha geliştiriyor. Otomobillerden biri Stelvio’ya kıyasla daha kompakt bir yapıda olacak, diğeri ise X5, GLE ve Q7 gibi üyeleri olan segmentte mücadele edecek.

Çin için uzun modeller

GTV, 8C ve SUV’lere ek olarak marka, Stelvio ve Giulia için Çin’e özel LWB, yani uzun aks mesafeli modeller de geliştiriyor. Bu otomobillerin Çin pazarında geçen sene 2.6 milyon olarak kaydedilen satışları 2022 yılına kadar 3.6 milyona yükseltmesi bekleniyor.

Alfa da dizele veda ediyor

Alfa Romeo ayrıca yakında dizel ünitelere veda edecek. Markanın yeni stratejisi elektrifikasyon üzerinde yoğunlaşıyor, dolayısıyla yakın zamanda sokaklarda hibrit ve plug-in hibrit Alfa’lar göreceğiz. Plug-in modellerin sıfır emisyonla 50 km’ye yakın menzilleri olması bekleniyor.

“Her Alfa ya tamamen yeni ya da makyajlı olacak, her model elektrikli seçeneklere sahip olacak”

Giulietta kompakt segmentte mücadelesine devam edecek, ancak yakın zamanda ciddi bir değişime uğrayarak güncellenecek. Giulietta’nın da plug-in hibrit bir versiyona ve otonom özelliklere kavuşması yayınlanan yol haritasında açıklanıyor.

Güncel Giulia ve Stelvio da PHEV üniteler ve otonom özelliklerle yenilenerek makyajlanacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.