Spread the love

Alfa Romeo, markanın Nürburgring ile olan tarihi bağını kutlamak için başarılı sedan ve SUV modelleri için sınırlı üretim NRing versiyonları üretti.

Markanın 108 yıllık tarihine bir gönderme olarak, Giulia ve Stelvio’nun NRing versiyonlarından sadece 108’er tane üretilecek. 216 adet şanslı müşteri, otomobillerini 2019 yılında Nürburgring’de düzenlenecek olan özel bir sürüş deneyimi organizasyonuyla teslim alacak. Otomobillerin yanında 1:18 modelleri, özel bir ceket, Sparco sürüş eldivenleri ve kol düğmeleri gibi özel aksesuarlar da müşterilere takdim edilecek.

Otomobillerin teknik tarafları ise standart modellerle aynı: İki otomobilde de 510 HP güç ve 600 Nm tork sunan 2.9 litrelik V6 motor görev yapıyor. Sekiz ileri otomatik şanzımanla sunulan otomobillerden arkadan itişli Giulia, 0’dan 100’e 3.9 saniyede çıkıyor ve son sürati 307 km/s. Dört tekerlekten çekişli Stelvio ise aynı motorla 0’dan 100’e hızlanmak için 3.8 saniyeye ihtiyaç duyuyor, son sürati ise 283 km/s.

Cenevre fuarında tanıtılan özel seri ikilinin standart modellerden ayrıştığı noktalar da tabii ki var. Otomobiller özel bir Cicuito Grey renge sahip ve kabinlerinde kaçıncı otomobil olduklarını belirten bir plaka bulunuyor. Karbon seramik frenler, karbon kabuklu Sparco yarış koltukları, deri/Alcantara kaplı direksiyon simidi gibi detaylar ikiliyi standart modelden farklılaştırmaya yardımcı oluyor. Giulia’nın sunroofsuz tavanı karbon fiber iken, Stelvio bunun yerine panoramik bir tavan sunuyor.

Otomobiller Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarlarında satılacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.