Spread the love

FCA, Haziran ayında Balocco pistinde düzenlenecek olan özel organizasyonda gelecek planlarını duyuracak. Bu planlar Alfa Romeo markası için, daha büyük yeni bir SUV’u ve yeni yüksek performanslı hibritleri kapsıyor.

İtalyan markanın ayrıca uzun süredir söylentileri dolaşan Giulia Coupe’yi de duyurması bekleniyor. İki ya da dört kapılı seçeneklere sahip olacağı tahmin edilen otomobil, yeni yüksek performanslı enerji geri dönüşümüne (ERS) sahip motorlara sahip olacak.

Yeni ERS-hibrit üniteler, HY-KERS sisteminin geliştirilmiş olanına dayanıyor. Bu sistem Ferrari tarafından LaFerrari’de kullanılan ve F1’dekinden daha gelişmiş olduğu iddia edilen bir sistem.

Duyumlara göre Alfa iki farklı hibrit ünite üzerinde çalışıyor. İlk motor Giulia’nın 280 HP’lik 2.0 litre turbo motorunu temel alırken, diğer makine ise 2.9 litrelik Quadrifoglio motoru temelinde geliştiriliyor. Güç değerlerinin 2.0 için 345 beygir, 2.9 için ise 641 beygir civarında olması bekleniyor. 640 beygirlik V6 ile donatılmış bir otomobil de bugüne dek üretilmiş en hızlı Alfa Romeo sıfatına sahip olabilir!

SUV tarafında ise Alfa elini ABD gibi pazarlarda güçlendirmek adına çalışmalar yapıyor. Stelvio altyapısına sahip ancak ondan daha büyük bir SUV, tanıtılması planlanan modeller arasında. Yeni büyük SUV, elektrikli bir turboya ve 48-volt mimarisine sahip hibrit bir motora sahip olacak. Bu sayede yeni crossover’ın hem performanslı hem de tutumlu olması hedefleniyor.

Haziranda yapılacak etkinlikte FCA diğer markaları hakkındaki planlarını da duyuracak.

Did you like this? Share it:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Follow Us on Instagram