Spread the love

Audi’nin tarihinde en çok satan modeli A4 25’inci yaşını kutluyor. Bugüne kadar toplamda 7,5 milyon adet A4 satılmış.

Jubilee at the Four Rings: 25 years ago the first Audi A4 drove off the assembly line at the plant in Ingolstadt. The employees and management are proud of the most successful Audi model of all time.
Picture: Employees from all production departments and from quality assurance with Plant Director Albert Mayer (front, fifth from the left) and Chairman of Audi’s General Works Council Peter Mosch (front, fourth from the left).

1994 yılında selefi Audi 80’in yerine üretilen Audi A4, o yıl konforu, sportifliği ve elegan tasarımı ile fazlasıyla ilgi çekmişti. İlk yılında 272 bin 52 adetlik satışıyla, markanın en çok satan modeli oldu ve hala birçok sürüş asistan sistemiyle markanın sembolü olmaya devam ediyor.

Şu an 5’inci nesli yollarda olan Audi A4, özellikle Çin, Almanya ve ABD’de hala Audi’nin en çok tercih edilen modeli konumunda. Almanya’da satılan her 5 Audi’den biri, A4. Sadece Çin’e özel üretilen uzun dingilli A4, Çin’de en çok tercih edilen Audi modeli… Bugüne kadar 7,5 milyon adet satılan A4, Avrupa ve ABD pazarı için Almanya’daki Ingolstadt ve Neckarsulm fabrikalarında, yerel pazarlar için Çin’deki Changchun ve Hindistan’daki Aurangabad üretim merkezlerinde de üretiliyor.

 

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.