Spread the love

Tamamen standart bir Abarth 124, sekiz çizme rekoru kırdı!

Geçmişi rekorlarla dolu İtalyan markası Abarth, koleksiyonuna bir yenisini daha ekledi. Sadece 45.66 saniyede iki otomobilin etrafında beş kez art arda “sekiz” çizerek rekor kıran Abarth 124’ü Alastair Moffat kullanıyordu. Rekor aslında Temmuz ayında 2018 Chateau Impney tırmanma yarışı organizasyonunda kırıldı, ancak Guiness rekoru bu ay resmileştirdi.

Abarth UK’den Gerry Southerington, “Alastair’in 124 Spider’ı seçmesi bizi çok mutlu etti. Markamızın geçmişi rekorlarla dolu, yeni bir rekoru daha kırmak harika bir duygu. Alastair’i başarısından dolayı tebrik ediyoruz. İnsanların halka açık yollarda böyle denemeler yapmasına karşıyız, ancak 124’ün bir profesyonelin elinde böylesi bir manevra kabiliyetine sahip olduğunu görmek güzeldi,” diyor.

“En dar geri geri paralel park” ve “en dar paralel park” gibi rekorları elinde bulunduran Moffat, tamamen standart bir Abarth 124 Spider ile, 45.66 saniyede iki farklı Abarth 124’ün arasında beş kez üst üste sekiz çizerek rekoru kırdı. Otomobilin sahip olduğu elektronik stabilite programı (ESP) bu deneme için kapatılarak Alastair’in el frenini etkin bir biçimde kullanması sağlandı.

Moffat, “Bu rekoru kırmak benim için büyük keyif. Bu tip rekor denemeleri için doğru otomobili bulmak çok önemlidir. Hafifliği, arkadan itiş olması ve kıvraklığıyla Abarth 124 bu iş için biçilmiş kaftan,” diyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.