Spread the love

Mercedes-AMG GT R Pro, “Pro” takısının da işaret ettiği üzere pist odaklı bir model. Markanın GT3 ve GT4 yarış serilerinde koşan modellerinden edindiği tecrübe ile geliştirilen GT R Pro, süspansiyonu, hafif yapısı, aerodinamiği ve görüntüsüyle ailenin geri kalanından ayrışıyor.

AMG GT serisinin Porsche 911 ile sürekli karşı karşıya getirilmesinden yola çıkarak, GT R Pro’nun 911 GT3 RS zihniyetiyle üretildiğini düşünebiliriz. GT R’ın 577 HP’lik motoru hiçbir değişikliğe uğramadan kaputun altındaki görevine devam ediyor. Mühendisler bütün eforlarını otomobilin motoru yerine şasisine harcamış.

GT R Pro’da karbon seramik frenler, tamamen ayarlı coil-over süspansiyonlar, yeni arka süspansiyon çatalları, ayarlı karbon ön viraj demiri gibi parçaları standart olarak sunuyor. Hafif AMG Performance beş kollu jantlar, kanatçıklı karbonfiber ön tampon altı, hava girişli çamurluklar ve karbonfiber arka spoyler de aerodinamik farklılıkları oluşturuyor.

Bu çabaların sonucu olarak yeni AMG GT R Pro’nun prototipi, markanın GT3 yarışçısı Maro Engel pilotajında Nürburgring’i 7 dakika 4 saniyede dönebildi.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.