Spread the love

Fotoğraflardaki kırmızı Beetle, 1966 senesinde Kathleen Brooks tarafından sıfır kilometre olarak satın alınmış. Kathleen “Annie” ismini verdiği otomoilini 51 sene boyunca her gün kullanarak 560,000 kilometre yol yapmış.

Volkswagen Kuzey Amerika, hikayeyi duyunca “Annie”yi Meksika’daki VW fabrikasında restore etme teklifinde bulunmuş.

Volkswagen Amerika Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Derrick Hatami, “Volkswagen’lerine kendilerini adayan müşterilerimizin hikayelerini hep duyuyoruz, ancak Kathleen ve Annie ile ilgili özel bir şeyler vardı. Bunu onurlandırmamız gerekiyordu” diyor. “Orijinal Beetle, Volkswagen’i ABD’ye sokan otomobil oldu. Bu kırmızı otomobil ise sadece bir otomobil değil, Kathleen’in ailesinden bir parça. Çalışanlarımızın Annie ile geçirdiği onlarca saatten sonra artık onun bizim ailemizin de bir parçası olduğunu düşünüyoruz.”

Brooks meme kanseri hastalarının tedavi ve iyileşme safhalarında onlara kozmetik bakım yapıyor. Ayrıca kendisi de üç kez meme kanseri olup rahatsızlığı atlatan biri. Brooks, Annie’nin 50 seneyi aşkın süredir hep hayatının merkezinde olduğunu ve kendisine bir çok arkadaşlık kazandırdığını söylüyor.

“Bunu pek çok kez söyledim, Annie ve ben birbirimize çok benziyoruz. O da yaşlı, onun da küçük vurukları var, biraz paslı… Ancak hala çalışıyor! Ve biliyorum ki ona baktığım sürece çalışmaya da devam edecek.”

60 kadar çalışan ve stajyerin görev aldığı restorasyon süreci 11 ay sürmüş. Otomobilin en büyük sorunları genelde bu kadar yaşlı otomobillerde sıkça karşılaşılan pas problemiymiş.

Volkswagen, otomobilin parçalarının yüzde 40’ına yakınını yenisiyle değiştirdiklerini, 357 adet parçanın ise değiştirilmeden yenilendiğini söylüyor. Annie yeniden boyanırken rengi tutturmak için yetkililer otomobilin konsolundaki kırmızı renkten örnek alarak yeni boya hazırlamışlar ve Brooks’un 51 sene boyunca otomobile yapıştırdığı sticker’lar bile yenilenmiş!

Otomobil her ne kadar orijinaline sadık kalınarak yenilenmiş olsa da kimi parçaları daha iyi olanlarla değiştirilmiş. Frenler Meksika’da üretilen daha yeni model Beetle’lardan alınırken otomobilin radyosu ise Retro görünümlü ancak Bluetooth bağlantılı bir modelle değiştirilmiş. Tüm elektrik ve kablo sistemi baştan yapılırken, motor, şanzıman ve yürüyen aksam da sıfırlanmış.

Marka otomobili müze kondisyonuna getirmediklerini, bunun yerine Annie’yi Kathleen’in yıllar boyunca her gün kullanmaya devam edebileceği ayarda restore ettiklerini belirtiyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.