Spread the love

Porsche’nin satış başarısını kanıtlayan plug-in hibrit ailesine marka bu yeni bir üye daha ekledi: 2019 Cayenne E-Hybrid.

Önümüzdeki yılın başlarında ABD’de satışa sunulması planlanan otomobilin kaputunun altında 335 beygirlik 3.0-litre V6 bir benzinli motor ile 134 beygirlik,14.1 kWh’lık bir pil tarafından beslenen elektrikli bir motor bulunuyor. Benzinli motor 450 Nm tork üretirken elektrikli motorun tork değeri de 400 Nm. Otomobilin bu iki motorla birlikte toplam gücü tamı tamına 455 HP’ye yükseliyor.

Performans anlamında otomobil durağan halden 100 km/s’ye ulaşmak için 4.7 saniyeye ihtiyaç duyuyor, son sürati de 252 km/s. Bu değerler bir önceki Cayenne S E-Hybrid’den sırasıyla 0.7 saniye ve 9 km/s daha iyi.

Elektrik motoruna güç sağlayan piller eski modeldekiyle aynı ebatta, ancak yeni pillerin enerji yoğunluğu geliştirilmiş ve kapasiteleri daha yüksek. Yeni piller otomobilin sadece elektrik gücüyle 44 kilometreye kadar bir menzile sahip olmasını mümkün kılıyor. Yeni Cayenne sadece elektrik motoruyla kullanıldığında 133 km/s’lik bir sürate kadar ulaşabiliyor.

Piller 3.6 kW’lık standart bir şarj cihazıyla 7.8 saatte doluyor. 7.2 kW’lık opsiyonel on-board şarj cihazıyla şarj ederseniz bu süreyi 2.3 saate kadar indirmek de mümkün.

Otomobilin dışında standart modellere kıyasla büyük değişiklikler bulunmuyor. Sadece fren kaliperleri Asit Yeşili renge boyalı. Ayrıca otomobile özel logo ve trim detayları da yine aynı renge sahip.

İç mekandaki değişiklikler de yine Asit Yeşili detaylar ile gösterge paneli ve multimedya ekranındaki modele özgü ek göstergelerle sınırlı. Otomobil ayrıca normal modellerde opsiyon olarak sunulan Sport Chrono paketi ve Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi gibi bazı özellikleri standart olarak sunuyor.

Cayenne E-Hybrid’in tanıtılmasıyla birlikte Porsche diğer Cayenne’lere de bazı yenilikler getiriyor. Bu yeniliklerden bazıları ısıtmalı ön cam, head-up display ve 22 inçlik jantlar. Bu yeniliklerle Porsche tarihinde ilk kez head-up display ve 22 inç ebadında jantlar müşterilere sunulmaya başlanmış oluyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.