Spread the love

Honda Türkiye, yenilenen HR-V’yi 13 Nisan 2019 tarihinde satışa sunacak. Makyajlanan HR-V, artık daha dinamik çizgileriyle, daha konforlu kabiniyle ve verimli motoruyla öne çıkıyor.

Makyajlanan HR-V, ülkemize 1.5 litre hacminde i-VTEC akıllı değişken sübap zamanlama teknolojisine sahip benzinli motorla ithal ediliyor. CVT değişken oranlı şanzımanla kombine edilen motor, 130 HP güç ve 155 Nm tork üretiyor. Otomobilin fabrika verisi karma yakıt tüketimi WLTP normuna göre 6,8 lt/100 km.

Makyajlanarak kompakt SUV segmentine tamamen yeni bir aerodinamik performans sunan Honda HR-V 173 bin TL’lik fiyatı ve 6 farklı renk seçeneği ile Honda bayilerinde yerini alacak.

Zarif ve dinamik tasarım

HR-V’nin makyajlanan gövdesi eğimli tavan çizgisi ve C sütununa gizli arka kapı kollarıyla coupe formunu kompakt SUV sınıfına taşıyor. Siyah krom detaylarla sülenen tasarım ön tarafta LED gündüz farlarıyla donatılıyor. Arkada ise eğimli tavan ve tavan spoyleri sportifliği öne çıkarıyor.

İç mekanda ise kullanılan yumuşak dokulu malzemelerle kalite algısı yükseltilirken, Magic Seat isimli koltuklar yüksek derecede fonksiyonelliğe sahip. Fonksiyonel ve ergonomik koltuklar otomobilin donanımına göre kumaş, deri/kumaş ya da tamamen deri döşemeyle geliyor.

İlk kez yeni CR-V ile sunulan Honda’nın yeni bilgi ve eğlence sistemi Honda Connect, yeni Honda HR-V’nin kabininde de müşterilere sunuluyor. Baz donanımda opsiyonel olarak bulunan ekipman, diğer donanım seviyelerinde ise standart.

Gürültü engelleme sistemiyle daha konforlu kabin

Yenilenen Honda HR-V ilk kez donanım seviyesine bağlı olarak gelişmiş Aktif Gürültü Engelleme (ANC) sistemi ile donatılıyor. Aktif Gürültü Engelleme Sistemi kabin içinde bulunan mikrofonlarla kabin içindeki gürültü seviyesini ölçümlüyor ve hoparlörler üzerinden karşı frekanslar üreterek bunları baskılıyor.

Şehir içi aktif fren dahil gelişmiş sürüş destek sistemleri sürüş konforuna ve sürüş güvenliğine katkıda bulunan Honda HR-V’de yalıtıma verilen önemin sonucu olarak sürücü ve beraberindeki yolcular 100 km/s hızla seyahat ederken sadece 65 dB’lik kabin gürültüsü hissedebiliyor.

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.