Spread the love

Tam bir sene önce, Aralık 2017’de ülkemizde satışa sunulan Mercedes-Benz X-Class aradan geçen sürede 1,300’ü aşkın satışa ulaştı. İlk kez Premium kaliteyi pikap segmentine getiren model, X-Macera projesiyle çetin koşullardan etkilenmediğini ve her arazide ilerleyebildiğini gösteriyor.

Proje kapsamında deneyimli otomobil gazetecisi Okan Altan’ın pilotajında ülkenin en zorlu yollarını geçen X250d, macerasına Türkgözü sınır kapısından başladı ve rotanın ilk bölümünü Datça, Knidos’ta tamamladı. 3,500 kilometrelik rotayı 15 günde tamamlayan X-Class, rota boyunca ülkemizin en zorlu yollarından da geçti.

Rotanın öne çıkan noktalarından Ovit Tüneli, 17 km’lik uzunluğuyla dünyanın en uzun tünellerinden biri olma ünvanına sahip. Bunun yanında dünyanın en tehlikeli üç yolundan biri addedilen D-915’ten de geçen modifiyeli X250d, Kapadokya gibi turistik noktalara da uğradı. Datça’da ilk bölümü sonlandıran X250d, Aksaray’daki Mercedes-Benz Türk Kamyon Fabrikasını ziyaret etmeyi de unutmadı. Yolculuk zorlu ve yeni rotasıyla ikinci aşamaya da sahip.

Tufan Akdeniz: “Premium beklentileri karşılayan yegane araç.”

Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz X-Macera projesi ile ilgili şunları dile getiriyor:

“Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar olarak daha önce hiç yer almadığımız bir segmente giriş yaparken, aracımızın üstün özelliklerine güveniyorduk. Yaklaşık 1 yıllık sürede aracımız kendine özgü bir müşteri kitlesini oluşturdu ve segmentte premium beklentileri karşılayan yegâne araç konumuna geldi. Mercedes-Benz X-Class’ın hem yolda, hem de arazideki potansiyelini biliyorduk ve aracımızın sınırlarını zorlamak adına ‘X-Macera’ projesine başladık. X-Macera’nın ilk bölümü tamamlandığında görüyoruz ki; aracımız kabiliyetleri ile bekletilerin ötesine ulaşmanın yanı sıra, müşterilerimize araçlarına çok daha farklı uygulamalar yapılabileceğini göstermiş olduk. Bu proje sayesinde segment içinde X-Class’ın rakiplerinden nasıl ayrıştığını çok daha iyi anlatabileceğimizi düşünüyorum.”

Proje kapsamında X250d’nin direksiyonundaki isim Okan Altan ise “Türkiye’nin eşsiz güzellikleri eşliğinde zorlu rotamızda Mercedes-Benz X-Class’ı deneyimlemek adına yola çıktık” diyor ve ekliyor: “Aracımızla dünyanın en tehlikeli 3 yolundan biri kabul edilen, Of’u Bayburt’a, Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan D-915’i bile, soğuk hava ve karlı zemine rağmen sorunsuz geçmeyi başardık. Mercedes-Benz X-Class’ın konforu ve gücünü ilerleyen dönemde de yeni rotalarda deneyimleyeceğiz. Bir sonraki aşama için takipte kalın!”

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.