Spread the love

Mitsubishi başarılı pick-up modeli L200’ü güncel bir tasarım, geliştirilmiş dört tekerlekten çekiş sistemi ve çeşitli aktif güvenlik ve sürüş destek sistemleriyle yeniledi. Japon üreticinin iddiasına göre yeni model, ticari kullanıcıların ihtiyaç duyduğu ciddi dayanıklılık ve sorunsuzluk geliştirmelerine; binek kullanıcıların da ihtiyaç duyduğu sürüş ve konfor geliştirmelerine sahip.

Şirketin CEO’su Osamu Masuko, “En önemli global stratejik modellerden biri olan Yeni Mitsubishi L200’ün başarısı, şirketin sürdürülebilir büyümesinde hayati bir öneme sahip,” diyor. Masuko sözlerine şöyle devam ediyor: “Yeni model, L200’ün hayata geçirilmesinden bu yana geçen 40 yıl boyunca geliştirilen dayanıklılık, güvenilirlik ve konforda sağlanan iyileştirmeleri de sunuyor. Yeni Mitsubishi L200’ün dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin çeşitli ihtiyaç ve arzularını karşılayacağından hiçbir şüphem yok.”

Daha güçlü ön yüz

Yeni L200’ün ön tarafında Dynamic Shield olarak adlandırılan tasarım anlayışı hakim ve yüksek kaput çizgisi ile yukarıda konumlanan farlar otomobile güçlü bir duruş kazandırıyor. Geniş çamurluklar, bir birine zıt çizgilerle süslenen profil tasarımı ve pick-up’In genelinde kullanılan parlak renkler, L200’e önceki modele kıyasla daha modern bir hava katıyor.

Yumuşak malzemelerle kaplı kabinde ise el freni, kol dayama ve orta konsolda dikişli detaylar göze çarpıyor. Teknoloji tarafında ise çarpışma önleme sistemi, çapraz trafik uyarısı, kör nokta uyarı sistemi ve çevre görüş kameraları gibi modern teknolojiler sunuluyor.

İki farklı çekiş sistemi

Yeni L200’ün dört tekerlekten çekişli modelleri iki farklı çekiş sistemiyle satın alınabiliyor. Super-Select 4WD sistemi çekiş performansı ve yol tutuşu her koşulda optimumda tutarken, Easy Select 4WD sistemi de sürüş modları arasındaki geçişleri basitleştiriyor. İki çekiş sisteminin de off-road modunda toprak, çamur/kar, kum ve kaya ayarları seçilebiliyor.

Yeni pick-up’ta ayrıca daha büyük frenler ve daha kalın arka amortisörler görev yapacak. Japon üretici eski modelin 5-ileri otomatik şanzımanını da 6 oranlı yeni bir şanzımanla değiştirerek daha pürüzsüz ve iyi bir hızlanma performansı vaat ediyor.

Kasım’da Tayland’da ilk kez gösterilen otomobil, dünyanın çeşitli bölgelerinde 150 ülkede satışa sunulacak. L200’ün Avrupa pazarında, dolayısıyla ülkemizde satılacak versiyonunun teknik detayları henüz belli değil. Detaylar 2019 yazında gerçekleşmesi düşünülen Avrupa tanıtımında açıklanacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.