Spread the love

Geleceğe yatırım bugünlerde ‘elektrik’ten geçiyor. Kia markası da bu konuyu es geçmedi ve ‘Plan S’ stratejisi kapsamında kolları sıvadı.

Tüm markalar için 2025 yılı bir milat oldu. Avrupalısı, Asyalısı 2025 yılında kabuğunu kırıyor. Günümüzün kaçınılmaz sonu olan alternatif enerjiye doğru hızla yöneliyor. İçten yanmalı motorlu araçların soyu tükeniyor mu? Böyle giderse, tükenmese bile itibarı azalacak gibi. ‘Gelecekte bir gün gelecek’ cümlesine herkes aşinadır. Evet, gelecek geliyor. Elektriklenerek geliyor. Güney Koreli üretici Kia’da 2025 yılına kadar 11 elektrikli model geliştireceğini açıkladı. Küresel elektrikli araç pazarında da yüzde 6,6 pazar payı hedefleyen marka 2025 yılına kadar 25 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı. KIA ayrıca, 2026 yılına kadar güçlenmesi beklenen elektrikli araç pazarında yıllık 500 bin elektrikli araç satışı hedefliyor.
Plan S’ kapsamındaki ilk elektrikli aracını 2021 yılında geliştirecek olan KIA, ilk olarak crossover silüetinde bir elektrikli araç üretecek. Tek bir şarj ile 500 km’nin üzerinde menzile ulaşacak olan araç, 20 dakikanın altında hızlı şarj özelliğine de sahip olacak.

KIA, 2022 yılından itibaren SUV ve MPV’lerle elektrikli ürün gamını genişletecek ve 2025 yılına kadar 11 modelden oluşan elektrikli ürün ailesine kavuşacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.