Spread the love

Polestar yeni modeli 2’yi resmi olarak tanıttı. İsveçli markanın tam elektrikli kompakt modeli Tesla 3’ün ilk gerçek rakibi olmaya geliyor.

Tamamen elektrikli Polestar 2, kombine gücü 400 HP ve kombine torku 660 Nm olan iki elektrik motoruna, 78 kWh’lık pil paketine ve 500 kilometrelik bir menzile sahip olacak.

Bunun yanında marka Almanya’da 39,000 Euro’luk bir başlangıç fiyatı hedefliyor; ancak ilk 12 aylık dönemde otomobil özel bir lansman versiyonu olarak, 59,900 Euro fiyat etiketiyle satılacak.

Beklendiği üzere otomobil Volvo’nun XC40 ve Lynk&Co’nun 01 modellerinde de kullanılan CMA platformunu kullanıyor. Markanın iddiasına göre şasinin zeminine yerleştirilen piller hem rijiditeyi arttırıyor, hem de otomobilin kabinine yansıyan yol gürültüsünü azaltıyor.

Polestar ayrıca opsiyonel olarak bir yol tutus paketi de sunacak. Paket Öhlins marka amortisörler, Brembo frenler ve 20 inçlik dövme jantlar, altın rengi fren kaliperleri, altın rengi emniyet kemerleri ve yine altın rengi sibop kapaklarından oluşuyor.

Otomobilin teknolojik anlamda en dikkat çekici özelliği ise içinde. Polestar 2 Android tabanlı bir bilgi ve eğlence sistemine sahip ilk otomobil olacak. Yeni sistem 11 inçlik bir ekran üzerinden kontrol edilecek ve uygulama ve farklı araç özelliklerine ait menüleri kişisel alışkanlıklarınıza göre adapte edebilecek.

Plug-in hibrit Polestar 1 gibi 2 de yalnızca online olarak sipariş edilebilecek. Müşteriler yeni otomobili direkt olarak satın alabilecekler; ancak marka yakın tarihte üyelik sistemini de tanıtmayı planlıyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.