Spread the love

Alman üretici BMW yeni 8 Serisi modelinin Gran Coupe varyantının ilk görselini yayınladı. “Teaser” görsel otomobil hakkında pek fazla detay göstermiyor, firma da otomobilin detayları hakkında ağzını şimdilik kapalı tutuyor.

“Zarif bir dört kapılı spor otomobil” olarak tanımlanan yeni 8 Serisi Gran Coupe markaya göre atletik proporsiyonlara sahip ve dinamik anlamda akıcı çizgilerle tasarlanmış bir gövdeye sahip. Ayrıca Alman üretici otomobilin süspansiyon sisteminin Coupe ve Convertible modellere kıyasla daha konfor odaklı olduğunu belirtiyor.

Dış tasarımda B sütununa kadar Coupe ile aynı olacağını bildiğimiz çizgiler otomobilin yarısından itibaren değişiyor. Uzun ve alçalan bir tavan ve fazladan iki kapı söyleyebileceğimiz değişikliklerden. Bunun yanında iç mekanın da Coupe modelden birebir aktarılacağını tahmin etmek güç değil.

BMW motor seçeneklerinden bahsetmiyor ancak tanıdık üniteleri 8 GC’de de görmeyi bekleyebiliriz. 840d varyanti 3.0 litrelik 320 HP dizel motora sahip olacaktır ve yüksek performanslı M850i de aileye 4.4 litrelik V8’I ve 530 HP gücüyle dahil olacaktır diye düşünüyoruz.

Haziran sonlarına doğru tanıtılacak otomobil Eylül’de satışta olacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.