Spread the love

Estonyalı ralli pilotu Ott Tanak, Hyundai Motorsport ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Toyota’nın WRC’deki şampiyonu artık Hyundai takımında. Estonyalı ralli pilotu Ott Tanak 2020 ve 2021 sezonunda Hyundai i20 Coupe WRC ile yarışacak. Son şampiyon ve Neuville, Loeb, Sordo gibi ünlü pilotlarla takımını güçlendiren Hyundai Motorsport şampiyonluklara göz kırptı.

Ott Tanak ve co-pilotu Martin Jarveoja, 2020 WRC sezonunun 14 yarışında direksiyonda olacak ve ayrıca aracın gelişimine de katkı sağlayacak. Loeb ve Sordo ise sezon içerisindeki belli yarışlarda görev alacak.

WRC Dünya Ralli Şampiyonası, 2020 yılında 3 yeni ülkeye de ev sahipliği yaptıracak. Yeni sezonda Kenya, Yeni Zelanda ve Japonya tekrar takvime dahil edilerek takımlara, pilotlara ve ralli tutkunlarına farklı deneyimler yaşatacak.

Ott Tanak, “Hyundai Motorsport’a katılmaktan dolayı gerçekten çok heyecanlıyım. Takım Direktörü Andrea Adamo’nun belirlediği vizyon oldukça etkileyici ve benim gelecekle ilgili hedeflerime de uyuyor. Hyundai’nin son yıllardaki başarılarına büyük saygı duyuyorum ve bir kaç senedir birbirimizle yakınca mücadele ediyoruz. Her zaman rekabetçi bir ekibe ve güçlü bir otomobile sahiplerdi. Şimdi takıma dahil olarak bu söylediklerimi deneyimlemek kariyerim için ilginç olacak. Sürücü dizilimi de iyi ve önümüzdeki sezon birlikte neler başarabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.