Spread the love

Mercedes-Benz, ürün gamında sene sonuna dek 10 farklı EQ markalı otomobile sahip olmak için çalışıyor. Alman markanın halihazırda C, E ve S Sınıfı modelleri plug-in hibrit versiyonlara sahip.

Bu modellerin yanında sene sonuna dek GLC ve GLE SUV’lerin de elektriklenmiş versiyonlarının tanıtılması bekleniyor. İngiliz Autocar’ın haberine göre A Sınıfı’nın da PHEV bir modelinin üzerinde çalışan marka, 1.3 litrelik turboşarjlı benzinli motora 90 HP’lik bir elektrikli motor takviyesi yapacak. Aynı güç ünitesi yeni B Sınıfı ve yakında tanıtılacak olan GLB crossover modelinde de görev yapacak.

Lüks otomobil üreticisi 2022 senesinde tüm model gamının “elektriklenmesini” planlıyor. Markanın elektrikli modelleri üç gruba ayrılacak: EQ Boost 48V hibritler, EQ Power plug-in hibritler ve tam elektrikli EQ serisi.

Marka için plug-in hibritler önem arz ediyor. Bunun sebebi ise geleneksel otomobilleri tercih eden müşterilerine elektrikli motorların avantajlarını gösterebilmek. Plug-in modeller saf elektrik gücüyle belli bir mesafe kat edebildikleri için müşterilere elektrik motorlarının avantajını gösterebilecekler.

Mercedes-Benz tam elektrikli ve PHEV otomobillerin 2025’e kadar tüm satışlarının yüzde 40’ını oluşturmasını bekliyor. Tamamen elektrikli modellerin toplam satışların içersindeki payının ise, 2025’te %15 ila 25 arasında olması bekleniyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.