Spread the love

Automobili Pininfarina, “dünyanın ilk elektrikli lüks hiper performans GT’si” olarak tanımladığı Battista’yı Cenevre’de tanıttı.

Meşhur İtalyan tasarım stüdyosunun ürettiği otomobil Cenevre’de gün yüzüne çıktı. Battista, aslında Pininfarina’nın elinin değdiği Ferrari Sergio gibi bazı otomobilleri andırsa da ön taraftaki agresif görünüm ve LED farlar Battista’ya özgü.

Arkaya doğru devam edince profiled akıcı bir tasarım, arkada “havada duran” stop lambaları ve hava freni fonksiyonuna sahip aktif bir arka spoiler dikkat çekiyor. 21 inçlik hafif jantlar ise altı pistonlu fren sistemine ev sahipliği yapıyor.

Sürücü odaklı kokpitte ise karbon fiber direksiyon simidi ile minimalist havadaki dijital ekranlar dikkat çekiyor. İki parçalı ekranlardan soldaki performansla ilgili bilgileri gösterirken, sağdaki ekran tamamen bilgi ve eğlence konusuna ayrılmış. İç mekanda yüksek kaliteli malzemeler, kapitone deri döşeme, alüminyum ve karbon fiber detaylar yüksek bir kalite algısı yaratıyor.

Battista karbon fiber monokok şasiye sahip ve Rimac’tan alınan 120 kWh’lık pil paketine sahip. Bu piller dört adet elektrik motoruna güç sağlıyor ve motorlar combine halde tam 1,900 HP güç ve 2,300 Nm tork üretiyor!

Bu verilerle Pininfarina’nın iddiasına göre sıfırdan 100 km/s’ye iki saniyenin altında “ışınlanan” otomobil, 300 km/s sürati ise 12 saniyeden az bir zamanda görebiliyor. Battista’nın son sürati 350 km/s iken sunduğu menzil ise 450 km.

Seneye piyasaya çıkacak olan otomobilden yalnızca 150 adet üretilecek.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.