Spread the love

553278148322BMW’nin makyajlanan kompakt SUV modeli X3, 1.6 litrelik 170 HP benzinli motoruyla Mayıs ayının sonunda Türkiye pazarında satışa sunulmaya hazırlanıyor.

Mayıs ayının sonunda satışına başlanılması planlanan otomobile yapılan makyajın dışında yeni motor seçeneği de gelmiş durumda. 1 Serisi, 3 Serisi ve X1 modellerinin motor gamında yer alan 1.6 litrelik turbo motor Türkiye’de X3 sDrive2.0i ismiyle yollara çıkacak.

Otomobile yapılan makyajla birlikte ön tarafına; tamponla tam uyumlu üç boyutlu çift böbrek tasarımı ve farklı çizgilere sahip LED üniteli farlar eklenmiş. Dış tasarımda yapılan diğer değişiklikler ise yeni arka tampon, sinyal lambası, yan aynalar ve yeni renk seçenekleri olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz sene toplam 456 adet satmayı başaran otomobil, ilk olarak 1.6 litrelik 170 HP ve 250 Nm tork üreten benzinli motorla satışa sunulacak. Türkiye’ye gelmesi beklenen fakat henüz tarihi net olarak açıklanmayan 2.0 litrelik dizel ünite de seçenekler arasında yer alıyor. Güçlendirilen yeni motor 188 HP güç üretirken, fabrika verilerine göre 5.0 lt/100 km ortalama tüketim değerine sahip. Bu veriler doğrultusunda motorun 6 HP daha güçlü ve otomatik şanzımanla birlikte atasından yüzde 7.1 daha tutumlu olduğu anlamına geliyor. 1.6 litrelik benzinli motora sahip makyajlı X3’ün başlangıç fiyatı 154.208 TL.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.